Motoryzacja

Tańsze OC – jak zaoszczędzić?

Kupno obowiązkowego ubezpieczenia OC, szczególnie dla młodego kierowcy, który po raz pierwszy nabył własny samochód, może być sporym obciążeniem. Często okazuje się, że składka za polisę zabezpieczającą nawet stosunkowo stary wóz o niskiej wartości jeży włos na głowie. Dzisiaj zastanowimy się, gdzie warto szukać oszczędności podczas ubezpieczania samochodu.

Współwłasność

Popularną metodą wśród niedoświadczonych kierowców jest wpisanie do dowodu rejestracyjnego nie jednego, a dwóch właścicieli. Będąc współwłaścicielem wozu, możesz skorzystać ze zniżek kierowcy posiadającego specjalne ulgi za staż i bezszkodową jazdę. Warto mieć jednak świadomość, że o tym kroku należy pamiętać już w momencie składania wniosku o dowód rejestracyjny pojazdu. Tego typu umowę należy zawrzeć z zaufaną osobą (przeważnie członkiem rodziny).

Miejsce rejestracji

Na wysokość ponoszonych podczas ubezpieczania wozu kosztów wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest rejon, w którym dokonujemy rejestracji. Właściciele dwóch mieszkań czy studenci uczący się w innym niż rodzinne mieście mogą zarejestrować pojazd w mniejszej, mniej ruchliwej i bezpieczniejszej miejscowości. Możesz mieć pewność, że takie działanie znacząco obniży wysokość składki.

Internetowe porównywarki

Zanim wybierzesz się na spotkanie z agentem, warto sprawdzić ceny ubezpieczeń on-line. W sieci znajdziesz przejrzyste, proste w obsłudze porównywarki (takie jak ta dostępna na stronie www.mfind.pl), dzięki którym sprawnie znajdziesz najtańszy wariant. Co ważne, nowoczesne multiagencje ubezpieczeniowe oferują sprzedaż polis za pośrednictwem internetu, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces.