Popularność przyczep kempingowych rośnie z roku na rok. Polacy widzą olbrzymi potencjał w takim sposobie podróżowania i chętnie kupują lub wynajmują przyczepy, by podróżować po Polsce czy Europie. Zakup przyczepy to z pewnością ekscytująca chwila – warto jednak pamiętać też o czekających nas obowiązkach. Ważna jest rejestracja i ubezpieczenie przyczepy kempingowej.

Jak w praktyce wygląda ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Podróżowanie z przyczepą kempingową to z pewnością świetna przygoda. Własny „domek na kółkach” pozwala na znacznie większą swobodę w podróżowaniu. Liczne pola campingowe pozwalają na zatrzymywanie się w najbardziej malowniczych miejscach. Takie przestrzenie przystosowane są do przyjmowania samochodów z przyczepami, posiadają odpowiednie sanitariaty. Kupując przyczepę kempingową, warto mieć na uwadze, aby móc przechowywać ten pojazd w czasie zimy pod zadaszeniem. Ważne jest też ubezpieczenie przyczepy kempingowej – to zagadnienie nie jest jasne dla wszystkich posiadaczy przyczep. Zgodnie z prawem przyczepa nie jest pojazdem silnikowym, jednak jest ciągnięta przez inny pojazd silnikowy – oznacza to, że musi mieć wykupione ubezpieczenie.

Jakie ubezpieczenie przyczepy kempingowej wybrać?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe – mowa tu oczywiście o OC. Obowiązek ten wynika z faktu, że jest to pojazd poruszający się po drodze. Istnieje ryzyko jej odczepienia od pojazdu ciągnącego, co może spowodować spore straty na drodze. Dodatkowo problemem może być manewrowanie samochodem z podczepioną przyczepą – nietrudno wtedy o zarysowania czy uderzenia innych samochodów. Również na postoju przyczepa może stanowić zagrożenie, gdyż wystarczą źle zabezpieczone hamulce. Znalezienie polisy OC dla przyczepy może zająć nam chwilę, jednak pamiętajmy, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe!

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/