Sentencja na ścianie to dekoracja, która nie tylko ożywi dom, ale przede wszystkim wprowadzi mieszkańców w dobry nastrój. Dekorowanie ścian przy pomocy szablonów może wydawać się skomplikowane, ale nie jest to prawdą. Jak wykorzystać szablony liter i cyfr, by stworzyć interesującą dekorację ścienną?

Jak wybrać szablon malarski?

Szablony liter i cyfr mogą być papierowe lub plastikowe. Za nim podejmiemy decyzję, który jest dla nas lepszy koniecznie trzeba zastanowić się, czy napis na ścianie będzie długi czy raczej wolimy stworzyć krótką sentencję.

Papierowe szablony liter i cyfr są tańsze, ale trzeba pamiętać, że również słabsze. Papier szybko zrobi się wilgotny i napisy mogą wyjść rozmazane. Szablony plastikowe są bardziej kosztowne, ale można wykorzystać je wiele razy. Dzięki temu można stworzyć całą serię sentencji.

Wybierając szablon liter i cyfr należy się zastanowić czy chcemy, by wszystkie litery były identyczne czy może ciekawiej będzie gdy czcionka w napisie będzie zróżnicowana. Inna grubość, wielkość czy rodzaj czcionki pozwolą na stworzenie interesujących napisów. Od tego zależy, czy kupimy szablon, na którym jest cały alfabet czy może będziemy wybierać litery oddzielnie.

Jak malować wykorzystując szablon liter i cyfr?

Plastikowe szablony liter i cyfr są idealne, gdy chcemy zrobić dłuższy napis lub mamy w planie stworzenie kilku sentencji. Malując trzeba jednak pamiętać, by po każdym użyciu dokładnie oczyścić szablon. Musi zostać umyty i wysuszony, by nie pozostawił na ścianie żadnych, niepożądanych śladów.

Ściana przed malowaniem nie musi być przygotowana w specjalny sposób. Warto pamiętać, że malowanie przy pomocy szablonów liter i cyfr jest świetnym sposobem na ukrycie niewielkich niedoskonałości na ścianie. Rysy, nierówności czy małe pęknięcia można zatuszować przy pomocy interesującego napisu.

Szablon liter i cyfr należy przykleić do ściany za pomocą taśmy malarskiej. Koniecznie należy zrobić to dokładnie, gdyż farba może dostać się pod szablon, który będzie źle naklejony. Wtedy na ścianie pojawią się nieestetyczne zacieki.

Do malowania należy użyć wałka z krótkiego i gęstego włosia. Dobry będzie również pędzel szablonowy lub gąbka. Przed malowaniem wałek należy osuszyć z nadmiaru farby. Zbyt duża ilość farby spowoduje zacieki na ścianie. Z odklejeniem szablonu nie trzeba czekać, aż farba wyschnie. Można to zrobić od razu po zakończonym malowaniu.

Sentencje na ścianie będą świetnie wyglądały w salonie nad sofą, w pokoju dziecka czy w kuchni nad stołem. Warto również pomyśleć o udekorowaniu przedpokoju, gdzie radosna sentencja będzie witała naszych gości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Comments are closed.

https://study-abroad.pl https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://imagesduo.com