Taras przy domu jest świetnym miejscem do odpoczynku w czasie wiosny i lata – przekonują architekci i projektanci mebli ogrodowych. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń stanie się ulubionym miejscem relaksu dla wszystkich domowników. Jak osłonić taki taras przed nadmiernym słońcem, by móc odpoczywać komfortowo?

Pergola czy parasol?

Jeszcze do niedawna najchętniej wykorzystywanym elementem osłony przed słońcem w ogrodach i na tarasach były parasole ogrodowe. Dzisiaj coraz częściej przy domach widzimy pergole – pozwalają one na zacienienie wybranej przestrzeni, w przeciwieństwie do parasoli, które zacieniały jedynie skrawek wybranego obszaru i wymagały stałego poprawiania. Nowoczesne pergole ogrodowe świetnie wpisują się w obowiązujące trendy – projektanci postawili na minimalistyczny wygląd oraz trwałe materiały o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Pergole idealnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, mogą być też wykorzystane w stylistyce loftowej, skandynawskiej. W ich cieniu nie musimy martwić się o nadmierne promieniowanie słoneczne – pergole podniosą komfort wypoczynku i zmienią odbiór estetyki tarasu. Inspiracje na to, jak wykorzystać pergolę, znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Jak stworzona jest pergola ogrodowa?

Nowoczesne pergole ogrodowe to konstrukcje wznoszone modułowo – elementy tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Taki materiał jest zabezpieczony przed wilgocią, korozją. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach wykonany z aluminiowych lameli. Lamele mogą obracać się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach pergoli robi się wodoszczelny.

 

 

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne ubezpieczenie szkolne https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/