Zaaranżowanie mieszkania w sposób ciekawy nie jest dzisiaj trudne – zarówno w sieci, jak i w magazynach wnętrzarskich znajdziemy wiele interesujących propozycji na ciekawe aranżacje. Jak wyróżnić nasze mieszkanie na tle innych? Warto przyjrzeć się jednemu z najmodniejszych trendów!

Czy styl loft sprawdzi się w mieszkaniach?

Styl loftowy to obecnie jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów w aranżacjach wnętrz. Pozorna surowość oraz zastosowanie trwałych materiałów to jego najważniejsze cechy. Wiele osób jest zdania, że minimalistyczna forma stylu loftowego nie sprawdza się w domowych wnętrzach. Architekci i dekoratorzy są jednak zdania, że poprzez odpowiedni dobór kolorów i detali możliwe jest stworzenie niebanalnego wnętrza, które zaskakuje elegancją i przytulnością.

Styl loftowy to przede wszystkim niebanalne faktury i materiały: w aranżacjach zetkniemy się z naturalnym kamieniem, litym drewnem, ale również szkłem, stalą, betonem czy cegłami. Kolorystyka stylu jest stonowana: wykorzystuje się tu czerń, odcienie szarości. Tłem może być biel, co doskonale sprawdzi się w mieszkaniach blokowych. Styl loftowy to również wysokie, nieprzysłonięte okna, przenikanie się przestrzeni kolejnych pomieszczeń, brak ścian, przestrzeń.

Salon w stylistyce loftowej!

W aranżacji salonu czy pokoju dziennego w stylu loft pomogą meble industrialne. Przestrzeń taka ma służyć przede wszystkim  do odpoczynku, warto więc wykreować przestrzeń, gdzie znajdzie się obszerny stół kawowy i wybrany przez nas komplet wypoczynkowy. Stoliki kawowe industrialne oparte są na stelażach z metalowych profili, ich blaty i ewentualne półki wykonywane są z litego drewna (najczęściej buk lub dąb). Ciekawym zabiegiem może być również zastosowanie lamp w stylistyce loft – są to najczęściej lampy stojące lub lampy w formie żyrandola. Aby ozdobić wnętrze, warto wykorzystać donice i osłonki industrialne – ich szeroki wybór pozwoli na eksponowanie jednej, ulubionej rośliny, lub też tworzenie kwiatowych kompozycji z ciekawych i rzadkich gatunków.

 

 

Comments are closed.

https://iee802.org