Branża medyczna tak naprawdę nie byłaby w stanie istnieć, jeżeli chodzi o poszczególne wyroby, jakie przyczyniają się m.in. do postawienia trafnej diagnozy. Decydując się na współpracę z taką firmą, której celem jest m.in. zapewnienie dostep do produktów medycznej wysokiej jakości, warto sprawdzić, czy posiada ona znak CE. Oznacza to, że ma się do czynienia z firmą, która posiada certyfikat ISO 13485.

Międzynarodowy system zarządzania jakością w obszarze wyrobów medycznych

Certyfikacja ISO 13485 obejmuje międzynarodowy system zarządzania jakością w obszarze wyrobów medycznych. Przy czym trzeba dodać, że są to uogólnione normy. Każda z firm, jaka odnosi się w sposób pośredni lub bezpośredni do wyrobów medycznych, jest inna. Dlatego też potrzebna jest współpraca z jednostką akredytowaną, jak chociażby DJB doradztwo, która pomoże dopasować obowiązujące normy do charakteru danego przedsiębiorstwa. 

ISO 13485 jest po to, aby zapewnić nie tylko wysoką jakość. To także dokument, który pomaga dopasować się do obowiązujących przepisów prawa, a także spełnić oczekiwania konsumentów, które jak wiadomo rosną z roku na rok. 

W czym pomoże ISO 13485?

Pomoże w codziennym, lepszym wykonywaniu pracy. Dokładnie można powiedzieć, że chodzi tutaj o takie elementy, jak chociażby:

  • dopasowanie nowego systemu zarządzania jakością do specyfiki działalności danego podmiotu,
  • lepsza możliwość identyfikacji poszczególnych zagrożeń, jakie mogą wyniknąć nie tylko w czasie produkcji, ale np. chociażby podczas utylizacji wyrobów medycznych,
  • opracowaniu procedur minimalizowania ryzyka,
  • opracowanie indywidualnych metod korygujących dla danego przedsiębiorstwa.

Efektem tego będzie prężnie działające przedsiębiorstwo, które również otrzymuje szansę na to, aby stać się bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym. Nie tylko, jeśli chodzi o rynek lokalny, ale globalny. Współpraca międzynarodowa jest w stanie zapewnić ogrom korzyści.

Bezpieczeństwo wyrobów medycznych

Audyt ISO 13485 i następujące po sobie procesy, pozwolą na pozyskanie dokumentu. Dowodu na to, że przedsiębiorstwo angażuje się w bezpieczeństwo wyrobów medycznych. Pozwoli to na budowanie prestiżu firmy – nie tylko, jeśli chodzi o partnerów biznesowych, ale także organów regulacyjnych. Warto dodać, że nowy system zarządzania jakością pozwala ograniczyć również zagrożenia, jakie w sposób bezpośredni mogą wpłynąć na zdrowie człowieka. Kolejna ważna kwestia to wzrost konkurencyjności firmy, a także zmaksymalizowanie ponoszonych kosztów. 

 

Comments are closed.

https://hcfsc.org meble tarasowe https://millerliteargentina.com