Innowacyjność i nowoczesność od kilku lat zagościły również w budownictwie. Tutaj bardzo ważne stało się, by cały proces budowy został przeprowadzony jak najszybciej. Zastosowano więc elementy znane od lat, czyli całe prefabrykowane części konkretnych budowli.

Wszystko zaczyna się od projektu

Już projektanci uwzględniają w swoich projektach budowle z elementów prefabrykowanych. Najczęściej jest tak, że fabryka domów oferuje swoje projekty. W specjalnych fabrykach produkuje się prefabrykowane elementy domów, które następnie przewozi się do miejsca docelowego i tam skrupulatnie łączy ze sobą.

Domy produkowane w fabrykach pakowane są w paczki i przewożone transportem ponad gabarytowym.

Przez taki proces prefabrykacji budowę każdego budynku można znacznie skrócić. Przykładowo budowa domu jednorodzinnego trwa niecały miesiąc. Prefabrykowane ściany betonowe w niczym nie różnią się od ścian produkowanych metodą tradycyjną.

Ekologicznie i ekonomicznie

Prefabrykowane ściany betonowe powstają w specjalnych formach, a te z kolei znajdują się w miejscach, gdzie wiązanie się betonu ma jak najlepsze warunki. Do ich produkcji używa się betonu najlepszej jakości, stali oraz specjalnych dodatków, które owe ściany mają jeszcze bardziej uszlachetnić.

Przez taki proces produkcji prefabrykowanych ścian betonowych, nie ma potrzeby, by później je szpachlować lub tynkować. Wystarczy je tylko odpowiednio pomalować, ponieważ będą bardzo gładkie, bez niepotrzebnych nierówności.

Tego typu domy są ergonomiczne oraz ekologiczne. Ich późniejsza eksploatacja może się okazać o wiele lepsza, aniżeli eksploatacja tradycyjnych domów. Ponadto wnętrza ich są bardzo funkcjonalne.

Jakie są jeszcze prefabrykaty?

Prefabrykowane ściany betonowe to nie jedyne prefabrykowane elementy domów wykonanych z materiałów prefabrykowanych. Prefabrykowane są stropy, więźby dachowe, schody, balkony, różne elementy dekoracyjne. Wszystkie formy wykonuje się w danym zakładzie, a za pomocą odpowiednich kotw łączy się je na stałe na miejscu inwestycji.

Jest to sposób na budowę szybką, ale nie na budowę, której jakość będzie zła. Dom zbudowany z elementów prefabrykowanych jest domem tańszym i czasami nawet lepiej wykonanym, aniżeli dom zbudowany metodą tradycyjną. Ścienne prefabrykaty idealnie zastępują ściany budowane z pustaków, które następnie trzeba otynkować i wyrównać gładzią szpachlową. Omawiane ściany są odpowiednio zbrojone, a w efekcie końcowym tworzą one doskonałą konstrukcję z resztą elementów danego domu.

Jest to nowoczesny sposób budowania i bardzo dobry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Comments are closed.

https://iee802.org