Kuchnie w formie aneksu tworzone są najczęściej w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym blokowym. Takie kuchnie pozwalają na lepsze gospodarowanie przestrzenią oraz zaproponowanie nowoczesnej formy. Warto jednak pamiętać, by aneks był przede wszystkim funkcjonalny – podstawą są odpowiednie meble i dodatki. Jak zaprojektować kuchnię w kształcie litery L?

Dobry projekt to podstawa

Mała kuchnia w kształcie L to świetne rozwiązanie dla mieszkań blokowych. Aneks kuchenny pozwoli na wykreowanie niebanalnej przestrzeni, ale też urozmaici mieszkanie i sprawi, że stanie się ono bardziej nowoczesne. Podstawą w aranżacji jest dobry projekt – ten może dla nas wykonać doświadczony architekt lub też stworzymy go samodzielnie, przy pomocy bezpłatnych, dedykowanych programów. Warto wcześniej dokładnie wymierzyć miejsce, gdzie ma powstać aneks i zwrócić uwagę, czy miejsce to nie posiada problematycznych wnęk czy skosów.

Jakie meble do aneksu kuchennego wybrać?

Wybór mebli może okazać się najtrudniejszym zadaniem – olbrzymia ilość kompletów meblowych sprawia, że trudno jest podjąć szybką decyzję. Możemy kierować się trendami i wybrać meble wpisujące się w daną modę. Bez trudu znajdziemy meble nowoczesne, w których gładkie i lśniące fronty tworzą zwartą bryłę. Inną propozycją są meble w stylu retro – klasyczne fronty z niewielkimi frezami uzupełniane są dekoracyjnymi gałkami oraz przeszkleniami ze szprosami.

Jakie elementy meblowe są najlepsze?

W rozbudowanych kolekcjach meblowych znajdziemy przede wszystkim klasyczne szafki stojące i wiszące, ale też witryny, słupki, regały. Dobrym rozwiązaniem są również kosze cargo, które pozwolą na znalezienie dodatkowej przestrzeni na butelki z winem czy przyprawy. W kolekcjach nie brak też elementów pod zabudowę sprzętów AGD.

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne Meble Balkonowe https://mpfasdpic.org