Małe kuchnie w bloku mogą stanowić nie lada wyzwanie dla domowników. Ze spokojem – wystarczy bowiem poznać kilka prostych zasad, aby przekonać się, że nawet w małej przestrzeni można się doskonale odnaleźć.

Małe kuchnie w bloku w jasnych barwach

Tak, ciemne kolory są modne, ale lepiej postawić na coś jasnego – dla własnego dobra psychicznego. Może nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę, ale to jakimi kolorami otaczamy się na co dzień, ma wpływ na naszą psychikę. Jasne, żywe kolory są zdecydowanie bardziej wskazane, a na dodatek pomogą optycznie powiększyć całą przestrzeń. Można za to pozwolić sobie na obecność ciemnych dodatków, które będą stanowić wyraźny akcent na powierzchni kuchni.

Nowoczesne systemy funkcjonalne 

Małe kuchnie w bloku muszą wykorzystywać nowoczesne systemy funkcjonalne. Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki temu będzie można w sposób maksymalny wykorzystać dostępną przestrzeń. Mała powierzchnia nie może pozwolić na żadne błędy. W innym bowiem przypadku nikt nie będzie czerpał radości z przebywania w kuchni. Warto również zastanowić się, jakie dokładnie sprzęty kuchenne są potrzebne. Może warto zrezygnować z dwukomorowego zlewu na rzecz tego z jedną komorą? Zamiast lodówki “side by side” może lepiej postawić na klasyczny model? Dzięki takim rozwiązaniom będzie można pozwolić sobie na lepsze zagospodarowanie całej przestrzeni. A może dzięki temu starczy miejsce na konieczną kuchenkę mikrofalową, czy też na czajnik elektryczny, z którego korzysta obecnie wiele osób. 

Comments are closed.

https://iee802.org