Jazda konna jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych sportów przez osoby w różnym wieku. Sport ten pozwala nie tylko na aktywne spędzanie czasu, ale i dbanie o własną sylwetkę oraz kondycję. Jak przygotować się do pierwszych lekcji jazdy konnej? Czy konieczny jest odpowiedni strój?

Jazda konna – skorzystaj z możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu!

Jazda konna to doskonała dyscyplina dla osób w każdym wieku – naukę mogą rozpocząć zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i osoby dorosłe. Jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym: pozwala na ćwiczenie równowagi, wzmacnia szkielet mięśniowy, wpływa pozytywnie na naszą sylwetkę. Jazda konna jest sportem, który pozwoli nam również na zapoznanie nowych osób, ale też spędzenie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Jak przygotować się do pierwszych jazd?

Odpowiedni strój jeździecki – jak się ubrać?

Podstawą w przypadku jazd konnych jest zawsze kask jeździecki. Kaski dostępne są w sklepach jeździeckich – zanim jednak kupimy konkretny model przymierzmy ich kilka, aby wybrać ten, który najlepiej będzie leżał na naszej głowie. Kaski dostępne są w różnych rozmiarach, posiadają regulowane paski pod brodę oraz niewielkie daszki chroniące oczy przed słońcem. Kas skutecznie ochroni naszą głowę w przypadku upadku z konia. 

Istotnym elementem dla jeźdźca są wygodne spodnie – bryczesy również znajdziemy w sklepach jeździeckich, a ich szeroki wybór pozwoli nam dobrać nie tylko odpowiedni rozmiar, ale też kolor. Ciekawa opcją są dzisiaj bryczesy z dodatkowymi paskami z silikonu – taki pasek pozwoli na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle. Bryczesy tworzone są z tkanin oddychających, aby możliwe było odprowadzanie nadmiaru wilgoci. Dodatkowo spodnie takie muszą również zapewnić pewien stopień elastyczności. 

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne zobacz o podstawy do znaków drogowych https://hcfsc.org