Niestety żyjemy w czasach, w których coraz młodsze osoby zapadają na różne dolegliwości. Jedną z częstszych chorób i przyczyn zgonów na całym świecie jest choroba serca. Nawet młodzi ludzie po 30. roku życia mają problemy kardiologiczne, które nieleczone mogą doprowadzić do poważnych problemów. Jak zadbać o serce?

Jak żyć długo i zdrowo?

Każdy chce być młody i czuć się dobrze. Jednak, aby cieszyć się zdrowiem, trzeba przede wszystkim zadbać o siebie. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim na stan zdrowia wpływa dieta i aktywność fizyczna. Do codziennego menu należy włączyć świeże owoce i warzywa. Należy zrezygnować z produktów przetworzonych, fast foodów, alkoholu i papierosów.

Oprócz diety na zdrowie i serce korzystnie wpływa ruch. Siedzący tryb życia, stres, brak czasu i nieregularne posiłki przyczyniają się do problemów kardiologicznych, a w konsekwencji mogą prowadzić do zawału. Należy zatem przynajmniej 3 razy w tygodniu chodzić na długie spacery, raz w tygodniu znaleźć godzinę dla siebie, dużo spać i badać się regularnie.

Badanie serca

Aby uniknąć problemów kardiologicznych, należy regularnie chodzić do lekarza. Jednym z ważniejszych badań jest EKG. Obecnie lekarze stosują Holter EKG online. Jest to urządzenie, które pacjent musi nosić przez minimum 24 godziny w zależności od zaleceń lekarza. Podczas tego czasu pacjent musi zapisywać wszystkie nietypowe zmiany, które później przeanalizuje kardiolog.

EKG online przy użyciu Holtera jest badaniem znacznie dokładniejszym i skuteczniejszym niż zwykłe badanie EKG. Wyniki są dostępne czasami nawet kolejnego dnia, a zapis rytmu serca pozwala postawić znacznie dokładniejszą diagnozę.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Problemy z sercem mogą dotknąć każdego. Czasami choroba spowodowana jest czynnikami zewnętrznymi, a niekiedy wpływ mają uwarunkowania genetyczne. Na pewno do kardiologa należy się udać, gdy osoba zacznie odczuwać duże zmęczenie podczas wykonywania normalnych codziennych czynności.

Wizyta w poradni kardiologicznej jest wskazana, gdy pojawiają się duszności i bóle w klatce piersiowej. Oczywiście przyczyny mogą być różne, a niekiedy nawet objawy zawału nie świadczą wcale o tym, że pacjent cierpi na niedokrwienie mięśnia sercowego.

Comments are closed.

meble tarasowe https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ ubezpieczenie szkolne