Za zachodnią granicą pracuje pokaźna grupa Polaków. Rodacy decydują się na wyjazd za granicę z kilku prostych powodów: niemiecki rynek pracy obfituje w dobrze płatne posady, poziom życia w Niemczech jest wyższy niż w Polsce, niemal każdej pracującej osobie przysługują atrakcyjne dodatki… Warto pamiętać, że każda osoba legalnie zatrudniona na terenie Niemiec może ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec? Sprawdź!

Zwrot podatku z Niemiec – najważniejsze informacje

Aby otrzymać zwrot podatku z Niemiec, należy poprawnie wypełnić i złożyć deklarację podatkową. Co ważne, niemieckie przepisy umożliwiają rozliczenie podatku niemieckiego do 4 lat wstecz (w niektórych przypadkach nawet do 7 lat). Przelew na niemałą kwotę może otrzymać każda osoba, która legalnie pracowała za granicą i odprowadzała tam podatki.  Co ważne, samodzielne uzupełnienie deklaracji podatkowej, skompletowanie niezbędnych dokumentów potwierdzających wysokość zarobków i uprawnienie do specjalnych ulg może być trudne. Bariera językowa i nieznajomość przepisów skutecznie utrudniają złożoną procedurę. Nieocenioną pomocą  w całym procesie są polskie biura specjalizujące się w rozliczaniu zeznań podatkowych osób pracujących za granicą. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci skompletować wszystkie dokumenty, wypełnią niezbędne druki i będą pośredniczyć w kontaktach w niemieckimi urzędami.

Dodatkowe  świadczenia

Okazuje się, że polskie agencje mogą pomóc nie tylko w uzyskaniu zwrotu z podatku, ale również wypłaceniu dodatkowych świadczeń, takich jak Kindergeld. Po powrocie do Polski możesz ubiegać się o wypłacenie należnego świadczenia rodzinnego za okres do sześciu miesięcy wstecz.

 

 

Comments are closed.

https://infowiesci.com.pl https://goforthegoldcps.org https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/