Wykreowanie niebanalnego wnętrza w stylu loft jest dzisiaj prostsze, niż może się wydawać. Wnętrza loftowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – cenione są za oryginalny design, ale też za trwałe meble loftowe, ciekawe dodatki. Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Meble loftowe – eleganckie, trwałe i zaprojektowane z pomysłem

Styl loftowy kojarzy się z surowymi, ascetycznymi wnętrzami. Projektanci i architekci przekonują jednak, że nie jest to do końca prawda. Wnętrza loftowe łączą funkcjonalność, elegancję, trwałość wykorzystanych materiałów. Do niedawna wnętrza loftowe kojarzone były z klubami, ale też pubami czy restauracjami. Dzisiaj trend ten jest chętnie wykorzystywany w mieszkaniach czy w domach jednorodzinnych. Styl loftowy stworzyć można w każdym wnętrzu – pokojach dziennych, sypialniach, łazienkach, kuchniach – dzięki szerokiej gamie elementów do wykańczania wnętrz stworzyć można wyjątkowe przestrzenie. Styl loftowy odznacza się wysokimi oknami, przestronnością, stonowaną paletą barw (czerń, biel, szarość, grafit). Ważne jest tu także to, że meble loftowe pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. W stylu loftowym brak klasycznych dekoracji.

Jakie meble loftowe wybrać?

Decydując się na zaaranżowanie przestrzeni domowej w stylu loft, konieczne są meble loftowe. Elementy takie jak krzesła, stoły, stołki barowe czy regały posiadają konstrukcje metalowe, dzięki czemu meble są stabilne, nie koślawią się. Elementem chętnie wykorzystywanym w produkcji tego typu mebli jest lite drewno – doskonale komponuje się ono z ciemniejszymi stelażami, nadaje elegancji, wprowadza do wnętrz powiew natury. Okazuje się, że metal i drewno pozwolą wykonać nie tylko podstawowe meble, ale też elementy takie jak donice ozdobne czy konsole, które idealnie sprawdzą się w przedpokojach. Uzupełnieniem wnętrz mogą być stylizowane lampy.

 

 

Comments are closed.

Meble Balkonowe https://pier-agence.com Meble Balkonowe