O rozwodach słyszymy dzisiaj coraz częściej – dotykają one osób nam bliskich, rodziny. Każdy rozwód to bez wątpienia duża tragedia dla dwojga ludzi, ich dzieci, rodziny. Chcąc, by rozwód przebiegł w jak najlepszej atmosferze, warto się do niego odpowiednio przygotować. Warto również pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego adwokata. 

Rozwód z adwokatem u boku

Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się miesiącami, a przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko powolna praca sądów, ale również brak współpracy pomiędzy małżonkami. W trudnych sprawach rozwodowych przydane może okazać się zatrudnienie adwokata, który zadba o nasze interesy. Co oznacza „trudna sprawa rozwodowa”? Za takie uznaje się sprawy, w których sąd musi zadecydować o podziale majątku zgromadzonym przez małżonków, jak również określić zasady opieki nad małoletnimi dziećmi. Zadaniem adwokata w takiej sytuacji jest dbać o dobre imię i interesy własnego klienta, przedstawiać w jego imieniu wnioski, tworzyć pisma. 

W jakich tematach może również pomóc adwokat?

Samo przeprowadzenie przez sprawę rozwodową to tylko jedna z wielu usług, które zaproponuje nam adwokat – mówi kancelaria adwokat-katowice.pl. Adwokaci pomogą w walce o alimenty na dzieci czy też na współmałżonka (zarówno w czasie trwania małżeństwa, jak i po nim czy w czasie separacji), pomogą także zawalczyć o ograniczenie czy pozbawienie władzy rodzicielskiej, kiedy istnieją ku temu poważne przesłanki. Adwokat pomoże też w ustaleniu kontaktów z małoletnimi dziećmi lub też o zmianę tych warunków. Zadaniem adwokata będzie również zaskarżenie działania drugiego rodzica, jeśli nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków. Adwokat wspomoże też w rozstrzygnięciach dotyczących istotnych spraw dziecka: wydania paszportu, wyjazdów zagranicznych. We wszystkich tych przypadkach najważniejsze jest spotkanie z klientem i omówienie zasadności podejmowania konkretnych kroków. 

Comments are closed.

https://weyden.com.pl meble tarasowe https://susiemakessupper.com