Odwiedziny znajomych w domu to świetna okazja do tego, aby miło wspólnie spędzić czas. Chcąc jak najlepiej przyjąć bliskich, warto zastanowić się, jakie potrawy postawić na stole. Współcześnie olbrzymi wybór produktów w sklepach pozwoli na przygotowanie wyjątkowych przekąsek w krótkim czasie.

O czym pamiętać zapraszając gości?

Chcąc mile spędzić czas ze znajomymi, powinniśmy zapewnić im ciepły posiłek lub też kilka rodzajów przekąsek, które umilą popołudnie lub wieczór. Zanim jednak przystąpimy do gotowania, koniecznie dowiedzmy się, jakie są upodobania kulinarne naszych gości. Coraz popularniejsza jest dieta wegetariańska lub wegańska, zdarza się, że często też diagnozowane są nietolerancje na różne składniki pokarmowe, jak np. glutem czy laktozę. Mając podstawowe informacje od naszych znajomych, z pewnością uda się przygotować smaczne posiłki czy też przekąski, dostosowane do oczekiwań gości.

Proste i smaczne przekąski, które zaskoczą gości i domowników

Szukając prostych i szybkich przepisów, które pozwolą na nakarmienie domowników i gości podczas towarzyskiego spotkania, warto wybrać przepis na muffiny wytrawne ze szpinakiem i fetą. To proste danie nie tylko nie wymaga profesjonalnego przygotowania kulinarnego, ale też możliwe jest do stworzenia w krótkim czasie. Wytrawne muffiny mogą być również podawane z suszonymi pomidorami, oliwkami. Jednym z prostszych i ciekawszych dań, które warto postawić na stole podczas wizyty gości, są tortille nadziewane. Klasyczne tortille wystarczy wypełnić ulubionymi składnikami: majonezem, szynką, serem, łososiem, suszonymi pomidorami. Kolejno taką tortillę należy zwinąć jak naleśnik o pokroić w plasterki. Tak przygotowaną przekąskę układa się na talerzu. Nie tylko świetnie smakuje, ale też doskonale wygląda.

 

 

Comments are closed.

https://iee802.org