Do zimy jeszcze zostało trochę czasu, ale miłośnicy zimowych sportów jak co roku z dużym wyprzedzeniem zaczynają przeglądać oferty obozów sportowych, aby znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i umiejętności. Gdzie warto jechać trenować swoje umiejętności?

Obóz czy jazda samodzielna?

Rodzice często zastanawiają się czy dziecko, które zaczyna swoją przygodę z narciarstwem powinno uczyć się podczas indywidualnych wyjazdów czy może od razu jechać na obóz narciarski? W zasadzie wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwać, a także możliwości. Osoby mieszkające nieopodal stoków mają w tym wypadku zdecydowanie większe możliwości – zdecydowanie łatwiej jest dojechać kilka czy kilkanaście kilometrów na stop niż kilkadziesiąt czy nawet kilkaset. W tym drugim wariancie obozy narciarskie dla dzieci mogą być rozwiązaniem korzystniejszym. Szczególnie, że wiele ośrodków specjalizujących się w organizacji obozów i kolonii, jak np. Róża Wiatrów w swojej ofercie posiada warianty i dla początkujących, jak i tych, którzy już całkiem sprawnie radzą sobie z jazdą na nartach.

Gdzie jechać?

Zimowiska są bardzo fajnym rozwiązaniem, aby dziecko mogło spędzić miło czas z rówieśnikami, a jednocześnie rozwijać swoje pasje. Dużą zaletą jest to, że poza rozwojem umiejętności narciarskich organizatorzy zapewniają dzieciom wiele atrakcji dodatkowych. Wspólne spędzanie czasu, podczas którego grupa integruje się ze sobą. Klasyczne planszówki czy kalambury w dalszym ciągu nie wyszły z łask młodego pokolenia, szczególnie gdy jest możliwość zabawy z innymi. Dlatego też zimowiska narciarskie to coś więcej niż sama jazda na stoku.

Wybór ośrodka i stoku nie należy do zadań łatwych. Dużą popularnością cieszą się zimowiska dla młodzieży, podczas których dzieci mogą poznać stoki leżące poza granicami Polski. Co ciekawe z takiego rozwiązania skorzystać mogą zarówno początkujący narciarze, jak i ci, którzy już od kilku sezonów szlifują swoje umiejętności szusowania po stoku. Wyjazdy zagraniczne wiążą się zazwyczaj z nieco wyższymi kosztami, jednak w rzeczywistości na wydatki związane z wyjazdem warto spojrzeć w szerszym kontekście. Dodatkowe atrakcje to jeden z elementów, który decyduje o atrakcyjności wyjazdu. Ale dobrze jest też przed wyborem konkretnej oferty sprawdzić warunki, jakie panują na danym stoku, analizując je przez pryzmat własnych umiejętności. Świetnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy w danym ośrodku dostępnych jest kilka wariantów tras, charakteryzujących się różnym stopniem trudności.

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne zobacz wiecej Fotele wiszące