Jak w prosty sposób zmienić odbiór przydomowego tarasu? Okazuje się, że poza wygodnymi eleganckimi meblami najlepszym rozwiązaniem są donice tarasowe duże i odpowiednie kwiaty czy krzewy. W jaki sposób zazielenić miejsce wypoczynkowe, aby zachwycało każdego dnia? Jakie donice wybrać z dostępnych modeli?

Donice tarasowe duże z technorattanu

Wśród licznych propozycji projektantów, największym zainteresowaniem cieszą się donice tarasowe duże wykonane z technorattanu. Są one niejako uzupełnieniem dla rozbudowanych kolekcji technorattanowych i pozwalają na idealne dopasowanie dodatków do wybranych mebli. Donice takie posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, a ich okrycie tworzy plecionka syntetyczna, wysoce odporna na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Donice tarasowe i ogrodowetworzone z tego materiału dostępne są w kilku kolorach, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie ich do istniejącej aranżacji. W donicach technorattanowych warto sadzić ulubione kwiaty: lawendę, werbenę, pelargonie, bratki. Alternatywą dla donic technorattanowych są donice tarasowe duże tworzone z cementu oraz włókna szklanego. Zastosowanie takich materiałów zapewnia wysoką odporność na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Donice tarasowe duże tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, przez co pozwolą na osadzenie zarówno kwiatów, jak i krzewów czy niskich drzewek.

Czy donice tarasowe duże sprawdzą się do wysiewu?

Ambitni ogrodnicy chcą, aby na tarasach pięły się rośliny wyhodowane z nasion. Takie rośliny wysiewamy najpierw do niewielkich inspektów, a kiedy podrosną na określoną wysokość pikujemy je do donic tarasowych. Pnące rośliny potrzebować będą odpowiedniej podpory – w tym celu warto zakupić lekkie, bambusowe pergole.

Comments are closed.

https://unixos2.com https://beesafe.pl/porady/uto-urzadzenia-transportu-osobistego/ https://malopolskaubezpieczenia.pl