Dobre szafki kuchenne będą nam służyć przez bardzo długi czas. Producenci mebli (nie tylko tych do kuchni) starają się zrobić wszystko, aby zaspokoić rosnące potrzeby swoich klientów. Nie chodzi tylko o ich styl, estetykę, ale również o materiał wykonania. Kupujmy tak, abyśmy meble mogli wymieniać bardzo rzadko.

Tanie szafki kuchenne

Jeżeli ktoś musi patrzeć na finanse, to powinien wybrać te meble, które wykonane są z płyty wiórowej. Jest to jedna z najtańszych propozycji, która wśród wielu użytkowników cieszy się dużą popularnością. Przy czym całe meble muszą zostać polakierowane w odpowiedni sposób, bardzo szczelnie, dzięki czemu meble będą nam służyć przez długi czas. Nieco droższym materiałem jest płyta MDF. Też bardzo dobra propozycja – w szczególności, że taka płyta wykazuje się większą odpornością na wilgoć, w przeciwieństwie do płyty wiórowej. Do tego płyta MDF pozwala na boniowania, czyli na wykonanie dekoracyjnych żłobień.

Wykończenie mebli kuchennych

Nie można zapomnieć o tym, że równie ważne jest wykończenie zestawu. Jak powinny zostać wykończone szafki kuchenne? Wszystko zależne jest od tego, z jakiego materiału bazowego zostały wykonane. Materiały drewnopochodne powinny zostać wykończone lakierem, fornirem lub tworzywami sztucznymi. Do tych ostatnich zalicza się laminat lub folię PCV. Przyjmuje się, że prawdziwe, naturalne drewno, które również użytkowane jest do wykonania mebli kuchennych, zawsze pokrywa się fornirem – co też wpływa na ich późniejszy, bardziej elegancki wygląd. 

Comments are closed.

ubezpieczenie szkolne https://hcfsc.org https://groupe-printco.pl