Jazda konna to jeden ze sportówy z których Polacy mogą być dumni. Ciekawostką jest to, że do XVIII wieku polskie jeździectwo uznawane było za najlepsze powożenie na świecie. Wojna sprawiła, że jazda konna na chwilę zatrzymała się po to, aby powrócić z jeszcze większym “hukiem” na polskie ziemie.

HKM czaprak i inne, potrzebne rzeczy

Warto już od początku uświadomić sobie, że do jazdy konnej należy przygotować się w dobry sposób. Fachowe zakupy dla jeźdźca, jak również dla konia, wymagają nieco nakładów finansowych, ale należy pamiętać o tym, że kupujemy HKM czaprak, siodło, bryczesy, wysokie buty, toczek, itd., raz na jakiś czas. Czaprak, buty, czy też inne akcesoria do jazdy konnej nie zużywają się tak szybko. Przecież w butach do jazdy konnej nie będziemy wychodzić na zakupy codziennie do sklepu. To, co kupujemy do jazdy konne dla siebie i dla zwierzęcia jest w zdecydowanej większości używane sporadycznie.

Pozostałe ciekawostki

Konie do zregenerowania swoich sił potrzebują ok. 3 godzin, aby na nowo były one przygotowane do jazdy konnej. Tak, krótki czas, który w porównaniu do człowieka jest niewystarczający, jeżeli chodzi o regenerację sił. U nas, w Polsce, na jazdę konną na ogół można zapisać się w specjalnie do tego przystosowanych stadninach, które tworzone są na obrzeżach miast, w mniejszych wsiach, gdzie konie mają dużą ilość czystego powietrza. Na Zachodzie popularny jest tzw. western riding, czyli jazda konna na farmie i na rancho. Jest jeszcze wiele innych ciekawostek, które lepiej pomagają zrozumieć tą dyscyplinę sportową.

Comments are closed.

https://iee802.org