Pielęgnacja dłoni i paznokci to swoisty rytuał. Nasze dłonie każdego dnia narażone są nie tylko na kontakt z milionami bakterii, ale również na działania środków chemicznych, detergentów oraz jako jedyne są silnie eksponowane na niekorzystne czynniki atmosferyczne np. mróz.

Jak dbać o paznokcie?

Zdrowe, mocne i gładkie paznokcie są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Jeśli mamy niedobory witaminowe, żyjemy w ciągłym stresie, nieprawidłowo się odżywiamy i prowadzimy wyłącznie siedzący tryb życia wówczas nasze paznokcie stają łamliwe, rozdwajają się, a ich barwa staja się szara lub żółta.Aby temu zapobiec warto dostarczać każdego dnia odpowiednią dawkę witamin i ważnych składników odżywczych, wysypiać się, uprawiać sport i właściwie nawilżać skórę dłoni.

Akcesoria

W pielęgnacji paznokci świetnie sprawdzą się specjalne przybory, które powinny stać się obowiązkowym wyposażeniem damskich kosmetyczek. Dzięki nim z łatwością skrócimy paznokcie w dłoniach i stopach, nadamy im upragniony i symetryczny kształt oraz wypolerujemy płytkę paznokci, tak aby była idealną bazą pod manicure lub pedicure.Akcesoria do paznokci są również niezwykle pomocne w podróży, kiedy paznokieć nieoczekiwanie złamie się lub pęknie. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale również może bardzo przeszkadzać, kiedy szorstka lub ostra krawędź paznokcia będzie zahaczać o odzież czy rajstopy.Akcesoria do paznokci pozwolą także w domowym zaciszu przedłużyć paznokcie, wykonać warstwę żelową czy hybrydową i cieszyć się długimi i kolorowymi dłońmi bez wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Gdzie kupić akcesoria?

Akcesoria do paznokci takie jak cążki, pilniczki, polery, lampy UV, szablony czy radełka są dostępne niemal we wszystkich drogeriach, sklepach kosmetycznych, a nawet aptekach. Bez trudu znajdziemy je też w ofercie wielu sklepów internetowych, gdzie bez wychodzenia z domu zaopatrzymy się w narzędzia rodem z profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.Akcesoria do paznokci są stosunkowo tanie. W zależności od producenta i komponentów, z jakich zostały wykonane nie kosztują więcej niż kilkanaście złotych. Warto wybrać akcesoria uznanych producentów, aby cieszyć się ich przydatnością dłużej.Warto pamiętać, że wszelkie akcesoria kosmetyczne powinny być używane wyłącznie przez jedną osobę i po każdym użyciu odpowiednio czyszczone, a najlepiej dezynfekowane. Jest to ważne, ponieważ często przy pielęgnacji paznokci dochodzi do drobnych mikro urazów, które mogą być okazać się niebezpieczne, jeśli przybory nie będą sterylne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

https://iee802.org